Кошик
266 відгуків
Сертифікована компанія Prom.ua
Вишиванки від ТМ LESIA
+38 (096) 880-95-77
+380
73
055-05-65
+380
73
055-05-65
Роздрібні замовлення
+380
96
880-95-77
Гуртові замовлення
Декілька цікавих фактів про вишиванку

Декілька цікавих фактів про вишиванку

Вишиванка – це один з символів українського народу. Історія її сягає ще у часи розквіту трипільської культури. Характерні орнаменти використовуються в одязі й дотепер.

05.03.16

А ось декілька цікавинок про вишиванку, які роблять її особливою серед іншого вбрання:

 1. В давнину люди вірили, що вишиванка – це не просто одяг, а оберіг від усього лихого. Саме тому орнаментом прикрашали комір, розріз на грудях, рукава та низ виробу – всюди, де тіло залишалося відкритим. Навіть новонародженим малюкам дарували вишиті сорочки для захисту від злих духів.

 2. Щоб довідатись чи кохання щире, дівчата вишивали своїм хлопцям сорочки. Під час цього над вишиванкою нашіптувалось старовинне заклинання, і якщо сорочка після першого прання втрачала свою білизну, то це означало, що парубок невірний.

 3. Кожен регіон України вишиває сорочки по своєму. Вони відрізняються фасоном, кольором сорочки і вишивки, способом вишивання, орнаментом і візерунками.

 4. Ще один популярний вид – поліхромні або багатобарвні вишиванки. Раніше їх носили жителі Карпат, Закарпаття, Буковини та Гуцульщини.

 5. Першим, хто поєднав вишиванку з повсякденним одягом, був Іван Франко. Він носив її під піджак та сучасне вбрання і саме так зображений на 20 гривнях.

 6. Знаменитості з усього світу мають вишиванку в своєму гардеробі: Кейт Мосс, Холлі Беррі, Кетті Холмс, Міла Йовович, Лана Дель Рей, Міла Куніс, Дженіфер Лопес. Однак зіркові чоловіки також полюбляють вишиті сорочки, наприклад Джекі Чан, Майк Тайсон та інші.

 7. Першою західною зіркою, яка сфотографувалася у вишиванці, є соліст легендарного гурту The Doors Джим Моррісон.

 8. У 2012 році до першого приїзду Мадонни в Україну дизайнерка Олена Буреніна створила для неї вишиванку.

 9. Першим ведучим, який з'явився в прямому ефірі у вишиванці, став Андрій Шевченко. У такому вигляді він відкрив телемарафон "Ніч виборів" на "5 каналі".

 10. Існує більше сотні вишивальних швів! Найпоширеніші з них ― гладь, хрестик, повзунок, плетіння.

 11. Останніми роками дуже популярною стала автовишиванка. Автомобілісти прикрашають свої машини спеціальними наклейками, кожна з яких створюється ексклюзивно для замовника. Окрім того, такими наклейками можна прикрашати не тільки автівки, а й будь-яку рівну поверхню. Автовишиванки ширяться світом, тож авто з українським орнаментом вже можна зустріти у різних куточках Землі!

 12. Українці люблять встановлювати рекорди у вишиванках. Наприклад, найбільша кількість людей у вишиванках, які зібралися в одному місці – відбулося це в Рівному на День Незалежності у 2012 році. В цей святковий день на площі зібралися 6 570 чоловік у вишиванках!

 13. Українська ж молодь вшановує вишиванку в дуже оригінальний спосіб. Наразі трендом серед молодих українців є татуювання у вигляді вишитого орнаменту.

 14. Найдорожча вишиванка була представлена на Сорочинському ярмарку в 2013 році. Її вартість становить 10 тисяч грн, а важить вона майже 4 кг.

 15. Справжній фурор на світових подіумах зчинила колекція вишиванок української дизанейрки Віти Кін. Такі сорочки носить й перша леді України Марина Порошенко.

Попередні новини